online szolgáltatás

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség koordinálásával a hazai könyvtárak sokféle ötlettel készülnek az Internet Fiesta eseményeire 2021. március 18-25 között. A kialakult járványügyi helyzet miatt azonban a programokra ismét az online térben kerül sor.

Másfél éve lettünk kollégák Zsoltival a gyöngyösi Vachott Sándor Városi Könyvtárban, ahol kiderült, hogy egyívásúak vagyunk, vagyis hamar meglett a közös hang. Úgy gondoltuk, ideje leszámolni azokkal az előítéletekkel, hogy egy könyvtár unalmas, a könyvtárosok sótlan, szürke, stb. alakok, és elindítottuk a Könyvtári Hírmondó címen futó hosszabb-rövidebb filmjeinket.

Könyvátvételi pont a százhalombattai városi könyvtárban

Néhány héttel ezelőtt a nemzeti könyvtárban végeztünk egy országos felmérést, melyben a magyarországi és a határon túli magyar könyvtárakat kérdeztük meg azzal kapcsolatban, hogy ők hogyan tudták fenntartani a kapcsolatot veletek, olvasóikkal a koronavírus-járvány kitörése óta.

Több mint 2600 digitalizált hangfelvétel vált szabadon hozzáférhetővé a nagyközönség és a kutatók számára az Országos Széchényi Könyvtár legújabb, Hangtár elnevezésű digitális adatbázisában. A 2021.

A könyvtár különleges helye ízekre szabdalt világunknak: kapu a munka, a tanulás, a kikapcsolódás és a társadalmi érintkezés világára. Könyvtárhasználóink nem feltétlenül csak a könyvekhez ragaszkodnak, hanem válaszokat keresnek, kérdéseket fogalmaznak meg a mindannyiunkat körülvevő világról.

Új szolgáltatás indult a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Sárkányos Gyerekkönyvtárában! Személyre szabottan ajánlanak könyveket az érdeklődőknek!

A kormányzat november 2-án meghozott határozata alapján, a könyvtárak egész területén a látogatás teljes időtartama alatt kötelező a hatodik életévét be nem töltött kiskorú kivételével mindenkinek a szájat és az orrot eltakaró maszk viselése, továbbá a látogatók kötelesek egymástól 1,5 méter távolságot tartani. Egyébiránt valamennyi esemény (pl.

Tudományos ismeretterjesztő podcast műsort indított a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár. A műsor az AudMax nevet kapta, az egyetem főépületében található Auditorium Maximum után.

Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtára

Új szolgáltatás indult a közelmúltban az SZTE Klebelsberg Könyvtárban:

együttesen is kereshetőek lettek a repozitóriumaik!