Berzsenyi Dániel Könyvtár

A koronavírus okozta egészségügyi veszélyhelyzetben sem hagytuk magukra hűséges olvasóink többezres táborát. Honlapunkon #maradjotthon #olvassotthon cím alatt szolgáltattunk 2020 márciusától friss információkat az otthonról elérhető könyvekről, filmekről, folyóiratokról, hasznos adatbázisokról, online könyvtári játékokról. A távoli elérésű oldalak népszerűsítésén túl igyekeztünk saját tartalmakkal is a könyvtárhasználókat segíteni. Ezekből emelünk ki néhányat.

A Genius Savariensis Alapítvány 2013 őszén indította útjára Genius Savariensis Szabadegyetem elnevezésű programját. Az alapítvány célként fogalmazta meg az élethosszig tartó tanulás támogatását, az önképzés segítését.

Sorozatunk első részében már készítettünk egy gyűjtést azokról a hasznos és érdekes lehetőségekről, melyeket tavaly márciusban már működtettek, vagy a megváltozott helyzetre való tekintettel gyorsan reagálva elindítottak a könyvtárak, azért, hogy folyamatosan fenn tudják tartani veletek a kapcsolatot, illetve kielégítsék a szórakozási és kulturális igényeket.