Hírek

A Karsztvíz Búvár és Barlangkutató Sport Egyesület, a Jövő Boldogsága Segítő és Támogató Egyesület, valamint a Természettár közös kiállítása nyílik meg a Méliusz Juhász Péter Könyvtárban „Vizek mélyén, idők mélyén" címen.

Időpont: 2022. július 5. (kedd) 17.00 óra
Helyszín: MÉLIUSZ Központi Könyvtár – I. emeleti kerengő (Debrecen, Bem tér 19/D)

A Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ országos szépirodalmi pályázatot hirdet Gödöllői Irodalmi Díj néven, melynek témája: "Kifogások".

Gödöllő Város Önkormányzata, a Gödöllői Városi Könyvtár Irodalmi KerekAsztala, az IRKA és a Gödöllői Ottlik Kör Irodalmi Díjat alapított 2012-ben, mely tíz év után, 2022-ben országossá válik. A díj fővédnöke dr. Gémesi György, Gödöllő Város polgármestere és L. Péterfi Csaba kabinetvezető.

70 éves a Baranya megyei könyvtár

A Csorba Győző Könyvtár blogsorozatot indított a megyei könyvtár 70. születésnapja alkalmából, melyben részletesen áttekintik sajtóforrások alapján a Csorba Győző Könyvtár jubiláló jogelődjének a történetét.

Megnyitottuk a Dolgok Könyvtárát május 5-én a Grüne Kiste – a fenntarthatóság hónapjai projektsorozat keretében a Goethe Intézetben.

A különféle használati eszközök kölcsönzésének ötlete nem új: több németországi könyvtár is kínál felhasználóinak kölcsönzésre tárgyakat, valamint a pozsonyi és prágai Goethe Intézetek is megvalósították már az ötletet.

Ezeket a kérdéseket már alsó tagozattól egészen a felsőoktatásig gyakran teszik fel a diákok, amikor beadandó dolgozatot, projektmunkát, kiselőadást, szakdolgozatot készítenek.

Te is ezen diákok közé tartozol? Tőled is kérdezik ezt a diákok vagy a gyermeked?

Valakinek az a gondja, hogy miért kell ezzel is foglalkozni. Másokat, akik ezt már megértették, elfogadták, pedig az érdekel, hogyan tudnak megfelelni az elvárásoknak.

A címben szereplő kérdés egyre gyakrabban hangzik el. Különösen azoktól, akik nem járnak könyvtárba. A kérdés talán még ismerősebb lehet, ha így fogalmazzuk meg: Miért van még könyvtár, amikor van internet? Vannak akik értetlenül állnak az előtt, hogy 4000 év alatt miért nem halt még ki.

De könyvtár, sőt könyvtárak vannak, és tudjuk lesznek is. De miért? Mi az az ősi, emberi igény, ami fenntartja működését?

Olajágat tartó galamb - a békevágy jelképe

Amikor a gyermek kérdez és mi válaszolnánk…

Szak- és szépirodalmi válogatás bátorságról, félelemről, életről és halálról, békéről és háborúról, gyermekjogról, bátorító és féleleműző népmesékről.

Irodalomterápiás foglalkozás indult az Országos Idegennyelvű Könyvtárban. Mivel ilyenkor az önismeret van előtérben, valamint a beszélgetések egy-egy irodalmi mű vagy műrészlet köré épülnek, így mindez Az én (b)irodalma fantázianevet kapta.

2021 a Szegedi Tudományegyetem centenáriumának éve, és így az SZTE Klebelsberg Könyvtár alapításának 100. évfordulója is. A jeles alkalom előtt tisztelegve került megrendezésre december 9-én a „Száz éves a szegedi egyetemi könyvtár – A szegedi könyvkultúra múltjából” című konferencia.

Sok szeretettel várunk Minden Kedves Érdeklődőt Vezekényi Fanni meseíró, illusztrátor német-magyar kétnyelvű mesekönyvének dedikálással egybekötött bemutatójára! A mesekönyvhöz mindkét nyelven hanganyag is társul.

Bertók László Városi Könyvtár épülete

A közelmúltban elhunyt Bertók László Kosstuh-díjas költőről, Nagyatád város díszpolgáráról nevezték el a nagyatádi Városi Könyvtárat. A vései születésű Bertók László 1959 és 1965 között segédkönyvtárosként dolgozott a nagyatádi Járási Könyvtárban.

Beeston, Nottinghamshire - önkiszolgáló kölcsönzés

Ha ezt a címet olvassuk, szinte azonnal arra a népszerű sztereotípiára gondolunk, hogy a digitális könyvtárban már nincs is szükség könyvtárosokra és kissé összeszorul a gyomrunk, amikor a kedvenc könyvtárosunkra gondolunk. Ezzel szemben a fogalom – furcsa módon – egyáltalán nem a digitális könyvtárakról, hanem éppen az éjjel-nappal nyitva tartó, valójában a megszokott létszámmal bíró intézményekre utal.