A New York-i Előadóművészeti Nyilvános Könyvtár

A kialakult helyzet sokak számára nehézséget jelent technikai erőforrások hiányában. Erre megoldásként hozott létre egy szolgáltatást a New York-i Előadóművészeti Nyilvános Könyvtár, mely által táncosok, színészek, zenészek, zeneszerzők és még sokan mások kaphatnak támogatást.

Korábban már többször is írtunk a mozgókönyvtárakról. Ezekből az írásokból kiderült, hogy általában autóbuszokon és teherautókon szállítják a könyveket a használóknak, de ha körülnézünk a nagyvilágban, láthatjuk, hogy a különböző földrajzi adottságokhoz igazodva számos más formája is megjelent ennek a szolgáltatásnak.

Székely Aladár felvétele

Születésnapi nyereményjátékunk 4. feladatában a magyar irodalom egyik kimagasló alakját rejtettük el maszk alá. A választásunk azonban nem véletlenül esett a címben is említett, többek által kitalált személyre. Az alábbi cikkben az ő életéről, tevékenységéről és könyvtári vonatkozásáról hoztunk nektek néhány érdekességet.

Korábbi cikkünkben már említettük, hogy az oldal 1 éves fennállása alkalmából nyereményjátékot hirdettünk Facebook oldalunkon. Az egyik kérdésre reflektálva, hoztunk nektek egy gyűjtést néhány személyről, akik valamilyen más tevékenység miatt váltak híressé, de pályafutásuk során könyvtárban is tevékenykedtek.

A Széchenyi István Egyetem könyvtára idén ünnepli tízéves jubileumát annak, hogy új, ultramodern, építészeti nívódíjjal is kitüntetett épületbe költözött.

A Könyvtárak.hu márciusban ünnepli 1 éves fennállását, s ez alkalomból szeretnénk titeket játékra invitálni Facebook oldalunkon és megmutatni nektek a könyvtárak kincseit, érdekességeit.

Korábban már többször is írtunk a mozgókönyvtárakról. A cikksorozatunk első részében virtuálisan Afrikába utaztunk, most Ázsiába és Dél-Amerikába kalandozunk, hogy bemutassunk néhány különleges mozgókönyvtárat nektek.

Cikksorozatunk első részében virtuálisan Afrikába utazunk és a Kenyában és Etiópiában működő különleges mozgókönyvtárakat mutatjuk be a Könyvtárak.hu követőinek.

A március 15-i ünnepek alkalmából néhány olyan adatbázist, virtuális kiállítást, digitális könyvtárat szeretnénk a figyelmetekbe ajánlani, amelyek az 1848-49-es forradalom és szabadságharccal kapcsolatos emlékeket, érdekességeket tartalmaz.

A kormány járványhelyzet miatti korlátozó intézkedései alapján a könyvtárakban jelenleg nincs lehetőség személyes megjelenést igénylő szolgáltatást nyújtani, így az ajtóban történő dokumentum kiadást, melyet számos könyvtár alkalmazott az elmúlt időszakban, kötelesek felfüggeszteni.

A nemzetközi nőnap az egyik legszélesebb körben ismert világnap, amelynek alkalmából a férfiaknak illik egy szál virággal vagy édességgel köszönteni közeli hölgy ismerőseiket. Napjainkban a nőnap egy olyan alkalom, amelyen kifejezhetjük nagyrabecsülésünket a nők iránt, akiknek az egyenjogúságáért való küzdelem már több, mint egy évszázadra nyúlik vissza.

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség koordinálásával a hazai könyvtárak sokféle ötlettel készülnek az Internet Fiesta eseményeire 2021. március 18-25 között. A kialakult járványügyi helyzet miatt azonban a programokra ismét az online térben kerül sor.