Országos Idegennyelvű Könyvtár

Idén tavasszal újra vár a Tolkien-nap! A nagy múltra visszatekintő rendezvény ebben az évben egy különleges eseményt is magában foglal: a mintegy 100 kötetes Tolkien-gyűjtemény megnyitását az Országos Idegennyelvű Könyvtárban, ahová szeretettel várnak minden Tolkien-kedvelőt.
Ezt ünneplik meg a Tolkien-nap hagyományos programjával: változatos előadásokkal, workshopokkal, társasjátéksarokkal, kisebb programokkal és a hagyományos koccintással Tolkien tiszteletére. Újra megnyit a Középfölde-vásár is.

Helyszín: Országos Idegennyelvű Könyvtár (1056 Budapest, Molnár u. 11.)
Időpont: 2024. április 6., szombat 10.00–17.30

Forrás és a program további részletei: https://oszk.hu/hirek/tolkien-nap-az-orszagos-idegennyelvu-konyvtarban_240406

Az OIK olvasóterme és szabadpolcos olvasói terei 2023. november 2-tól várhatóan 2024. április végéig zárva tartanak, azonban a beiratkozáson az alábbi időpontokban elérhetők a kölcsönzési szolgáltatások:

hétfő–kedd, csütörtök–péntek: 9.30–15.30
szerda: 12.30–19.30

Az OIK előterében található Budapest első 7/24-es könyvkölcsönző automatája, amely a rendhagyó nyitvatartás alatt is üzemel.

Forrás: https://oszk.hu/hirek/az-orszagos-idegennyelvu-konyvtar-nyitvatartasanak-valtozasa

Irodalomterápiás foglalkozás indult az Országos Idegennyelvű Könyvtárban. Mivel ilyenkor az önismeret van előtérben, valamint a beszélgetések egy-egy irodalmi mű vagy műrészlet köré épülnek, így mindez Az én (b)irodalma fantázianevet kapta.

Sok szeretettel várunk Minden Kedves Érdeklődőt Vezekényi Fanni meseíró, illusztrátor német-magyar kétnyelvű mesekönyvének dedikálással egybekötött bemutatójára! A mesekönyvhöz mindkét nyelven hanganyag is társul.

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár által szervezett programsorozat célja az Amerikai Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolat megerősítése irodalmi, zenei és képzőművészeti területek kiemelésével. A programok és rendezvények ezen kulturális tényezők egymásra gyakorolt hatását és jelenlétét mutatják be.

Számtalan cikk, tanulmány, kutatás állítja középpontjába a nyelvtanulást, amely napjaink egyik legnépszerűbb hobbija. Az agykutatások szerint egy új nyelv elsajátítása serkenti az agyműködést, új kapcsolódási pontokat létesít az agysejtek között, ezáltal lassítja az öregedési folyamatokat, hozzájárul az intelligencia megőrzéséhez, empátia növeléséhez.

Dr. Sárközi Ildikó Gyöngyvér etnológus, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézet tudományos munkatársa.



Kérdezd
a könyvtárost!