könyvtári programok

A könyvtártípusok áttekintését követően a könyvtárak alapszolgáltatásait vesszük górcső alá, avagy BEIRATKOZÁS NÉLKÜL IS HASZNÁLHATOM A KÖNYVTÁRAT? HA IGEN, MIRE?

A nyilvános könyvtárak egyik legalapvetőbb szolgáltatása az állomány helyben használata, amelyet a könyvtári törvény szavatol minden állampolgár számára, így feláras beiratkozás nélkül, látogatójeggyel vagy regisztrációs jeggyel is igénybe vehető.

Játék, az olvasás örömének megosztása, környezettudatos megoldás, izgalmas keresés – ez mind elmondható az idén 12. éve elindított könyvtár- és olvasásnépszerűsítő játékról. Ha eddig kimaradt volna belőle, ne tétovázzon, nézze át a könyvespolcait, biztosan talál ott olyan műveket, amelyek útra kelve másoknak is örömöt szereznek. A 2001-ben az Amerikai Egyesült Államokból induló BookCrossing, mára nemzetközivé fejlődött mozgalommá vált, amely szervezői célja szerint játék és egyben közösségépítés is. A küldetése, hogy az emberek a könyveken keresztül kapcsolatba kerüljenek egymással.

Az Idaho állambeli Meridian Library District „Tiny Library”, azaz Kicsi Könyvtár elnevezésű új fiókkönyvtára egy átalakított, mindössze 30 négyzetméteres hajókonténerben nyitotta meg kapuit a legkisebbek számára.