közösségi funkció

Játék, az olvasás örömének megosztása, környezettudatos megoldás, izgalmas keresés – ez mind elmondható az idén 12. éve elindított könyvtár- és olvasásnépszerűsítő játékról. Ha eddig kimaradt volna belőle, ne tétovázzon, nézze át a könyvespolcait, biztosan talál ott olyan műveket, amelyek útra kelve másoknak is örömöt szereznek. A 2001-ben az Amerikai Egyesült Államokból induló BookCrossing, mára nemzetközivé fejlődött mozgalommá vált, amely szervezői célja szerint játék és egyben közösségépítés is. A küldetése, hogy az emberek a könyveken keresztül kapcsolatba kerüljenek egymással.

A kétmilliárd felhasználót is elérő Facebook felületén a könyvtárak sem tétlenkednek, egyik leggyakrabban használt marketingeszközük ez a  közösségi oldal.

Hol szoktunk leggyakrabban olvasni? Könyvtárban, egy parkban, buszon, vonaton, otthon a fotelben, és elalvás előtt az ágyban. Nem így az Egyesült Királyságban, ahol nagy hagyománya van, és ismét egyre népszerűbb a kocsmákban való olvasás.