Csorba Győző Könyvtár

Rendhagyó a formája, de a tavalyi sikeres szervezés után idén ismét online versmondó versenyt hirdet a Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára a magyar költészet napjára.

Pécsi könyvtárosok már közel 2000 kölcsönzőnek készítettek össze könyvcsomagokat

A tapasztalatok azt mutatják, hogy nagy az igény a pécsi olvasók körében a Csorba Győző Könyvtár Könyv(fu)tár szolgáltatására. Az intézmény a járvány első hullámában heti egy alkalommal vitte házhoz a könyveket, és a szolgáltatás hamar népszerű lett a városban.

Molnár Ferenc Tamás és hallgatótársai a Társadalmi Befogadás Szakkollégium tagjaiként 2019-ben kezdtek el együttműködni a pécsi Csorba Győző Könyvtár Kapcsolati Csoportjával egy közös könyvtári program létrehozása érdekében. A program az „Elképzelt Világok” fantázianevet kapta.