állatok a könyvtárban

A macskákat van, aki nagyon szereti, van, aki nagyon nem: általában nehéz velük szemben hűvösnek maradni. Tény, hogy nagyon nehéz az akaratunkat rájuk erőltetni, hiszen jellemzően függetlenek, önálló akarattal bírnak és a saját kényelmüket, jóérzetüket minden elébe helyezik.

Több okból is találkozhatunk az ember legjobb barátjával a könyvtárban: segítő kutyaként, terápiás kutyaként, de az állatok az olvasásfejlesztésben is nagy szolgálatot tehetnek. Egy Massachusetts állambeli iskolai könyvtárban is sikeresen működik immár két éve egy kutyás program, melynek során a gyerekek találkozhatnak a kutyákkal, és fel is olvashatnak nekik.

Az Egyesült Államokban több közkönyvtár és iskolai könyvtár is méhkaptárakat telepített, hogy felhívja a figyelmet a méhek fontosságára és veszélyeztetettségére. A fő cél az ismeretterjesztés, de az igazán fenntartható könyvtárak a mézet is hasznosítják.