Mary Poppins a Cseresznyefa utcában. + Mary Poppins meg a szomszéd ház

Méret:
21 cm
Illusztráció:

A Cseresznyefa utca környéke, a mesésen szép Park, a Hosszú Sétány Londonban ezúttal is sokakat vonz. Látszólag a megszokott élet zajlik, ámde valami van a levegőben. Mary Poppins - a köztiszteletnek örvendő dadus - és a rábízott Banks csemeték már többet sejtenek, hiszen Szent Iván varázsos éjjele közeleg. Ebből az alkalomból égi vendégek érkeznek a Parkba; a gyerekek és Mary Poppins kedvéért emberi és állati alakot öltenek az égi csillagképek, Castor és Pollux, az Orion és a többi csillagkép. Az Ursa Minor, a Vulpecula, a Lepus mackó, rókafi és nyuszi alakját öltve mulattatják a Banks gyerekeket Szent Iván éjszakáján, egy felejthetetlen "piknik" során. A második kisregényben Banks papa hajdani dadája, a fertelmes természetű Euphemia Andrew kisasszony érkezik meg a Cseresznyefa utcába. Világutazásai során szert tett egy kis szolgára; a déltengeri szigetekről elhozott bennszülött fiú, Luti és a Banks gyerekek között barátság szövődik, és ismét szükség lesz a dadatündér varázslatára. Luti ugyanis hazavágyik, s leggyorsabban a felhők hátán lehet utazni. A két kisregény lapjain a gyermekvilág hétköznapjai a tündérmesék, a nonszensz világának varázslataival ötvöződnek, Mary Shepard ihletett illusztrációi díszítik.

Idézetek:

"– Ott vagyok otthon – mondja Mary Poppins –, ahol éppen vagyok!"