És most hogy festek? Az egyszínű kaméleon

Kiadó:
Kiadás éve:
Oldalszám:
30 p.
Méret:
24 cm
Illusztrátor:
Illusztráció:

Kamill, a kis kaméleon nagyon szeretne a barátaival bújócskázni, de hamar elmegy a kedve a játéktól, mert sajnos nem tudja változtatni a színét, és mindig őt találják meg elsőként. Bánatát elmondja legjobb barátjának, Licsinek, a gyűrűsfarkú makinak, aki mindenféle trükköt bevet, hogy színváltoztatásra késztesse a kaméleont. A próbálkozások egyre kellemetlenebbek és veszélyesebbek, de eredményt nem hoznak. Kamill szinte már belebetegszik a sok próbálkozásba. Végül egy kedves baráti gesztus hozza el a megoldást, amiben szerepet játszanak a mesék, a könyvek és az olvasás. Vajon hogyan tudnak ezek segíteni a színváltásban, mi a titok nyitja? Kiderül a KönyvTárs sorozatban megjelent és Rippl Renáta színpompás rajzaival illusztrált kötetből, aminek a végén még részletes útmutató is található saját, otthoni színváltós kaméleon készítéséhez.