A Boldogasszony papucsa. Nevek és legendák

29 cm
Illusztrátor:
Illusztráció:

A kereszt-, másképpen utónevek magyarázatai, az e neveket viselő híres emberek cselekedetei sok embert, sok gyereket érdekelnek. Szeretnék tudni, hogy a saját vagy közvetlen rokonságuk nevei honnan származnak, kik viselték először, s milyen cselekedetek fűződnek ezekhez a hajdani emberekhez. A kiadó most tizennégy gyakori keresztnévhez fűződő legendát bocsát közre, régi írásokból válogatva. A Sinkó Veronika szép, ómódi képeivel illusztrált kötet bemutatja Sárkányölő Szent Györgyöt, Szent Mártont, Savaria szülöttét, Szent Balázst, a gyermektorkok oltalmazóját, Szent Kristófot, a gyermek Krisztust hordozó óriást. Szent Miklós püspököt, a jótevőt, a földi gazdagságot elutasító Szent Klárát, Szűz Máriát, Jézus édesanyját, a honfoglaló Árpádot, Zalánt, a bolgár fejedelmet, Saroltát, Szent István édesanyját, Szent István és Szent László királyunkat, Magyarországi Szent Erzsébetet és Szent Margitot. Minden, már olvasni tudó gyereknek ajánlható a művelődéstört­éneti ismereteket is közvetítő könyv.