Száz éve született Radnóti Miklós

Ez a funkció csak bejelentkezett felhasználóknak érhető el.

Száz éve született Radnóti Miklós

Radnóti Miklós hagyatékát huszonegy nagy, lepecsételt csomagban 2008. január 11-én szállították be az Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Kézirattárába Radnótiné Gyarmati Fanni Pozsonyi úti lakásáról. "Milyen hagyaték Radnóti Miklósé? Teljes, hiánytalan hagyaték csak elméletben létezik, tehát a Radnótié sem az, de közelít hozzá. Mindez Gyarmati Fanni érdeme, több mint hat évtizeden át ő tartotta egyben, őrizte, óvta férje hagyatékát. Az is az ő gondosságának köszönhető, hogy a kéziratok jó állapotban kerültek hozzánk." - írja a hagyaték gondozója. A virtuális kiállításban a költő születésének 100. évfordulóján a hagyaték néhány különösen értékes darabját mutatják be digitális formában a nagyközönségnek.