Klott Gatya, ne fárassz! Tündérboszorkány-trilógia 2. rész.

Kiadó:
Kiadás éve:
Oldalszám:
342 p.
Méret:
21 cm
Illusztráció:

A Tündérboszorkány-trilógia második kötetében az ötödikes főszereplők új osztályfőnököt kapnak, méghozzá a rettegett tornatanár, a gyerekek által csak Klott Gatyának csúfolt Klott Kálmán személyében. A gyerekek mélységesen elkeserednek emiatt, és felkészülnek arra, hogy ez lesz a legrettenetesebb iskolaévük. Sztrájkot terveznek, miközben egyikük titkos nyomozásba kezd a zord pedagógus után. Az időközben magyartanárrá avanzsált könyvtáros, Kedves Aranka segítségére is számítanak, hátha valamiféle varázslat segítségével javítani lehetne a helyzetükön. A sok izgalmas fordulat után aztán fény derül arra, hogy Klott Kálmán vajon valóban olyan marcona ember-e, mint amilyennek mutatja magát, és fellebben a fátyol a tornatanár szerencsepatkójának titkáról is… Az olvasmányos, humoros történet, amely a trilógia első kötetének ismerete nélkül élvezhető, kiskamaszoknak ajánlható.

Idézetek:

"– Szólítson csak Kamillának – kérte a pszichológus. – A kamilla ugyanis nyugtató hatású növény."